ZAWSZE NA BIEŻĄCO

Ponad 15-letnie doświadczenie w zakresie stosowania prawa medycznego.

ZUS – WYSZUKIWARKA NUMERU RACHUNKU SKŁADKOWEGO

Data dodania: 10-01-18

Autor: doradca podatkowy Grzegorz Gębka

Nie otrzymałeś jeszcze swojego numeru rachunku składkowego z ZUS? Zgubiłeś swój list? Skorzystaj z wyszukiwarki ZUS.

 

Wszystkie wpłaty dokonywane przez przedsiębiorców po 1 stycznia 2018 r. m.in. na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, fundusz pracy, powinny być regulowane na indywidualnie przypisane każdemu płatnikowi rachunki składkowe (NRS). Obowiązujące dotąd odrębne rachunku do wpłat składek na poszczególne fundusze przestają obowiązywać.

Sęk w tym, że do wielu osób wciąż nie trafiła polecona przesyłka z ZUS zawierająca dane konta do wpłat. Tymczasem już niebawem upływa termin płatności składek za grudzień 2017 r. co może w takich wypadkach stanowić problem.

Zatem w jaki sposób można uzyskać swój numer rachunku składkowego? Polecam skorzystać z wyszukiwarki stworzonej przez ZUS. Znajdziecie ją pod adresem https://www.eskladka.pl/

Wystarczy wpisać swoje dane identyfikacyjne i sprawa załatwiona. Wygenerowany numer rachunku można również zapisać w formacie PDF.

Alternatywnymi sposobami uzyskania danych o swoim NRS (numerze rachunku składkowego) jest kontakt z najbliższą jednostką ZUS lub infolinią Zakładu +48 22 560 16 00

Lubiniecki Sołtyszewski
Kancelaria Radców Prawnych
Spółka partnerska

ul. Kaszubska 53/3
70-226 Szczecin

+48 91 48 46 800
+48 91 48 47 556
kancelaria@biuroradcow.pl
maria.rachwal@biuroradcow.pl

© 2017 Lubiniecki Sołtyszewski Kancelaria Radców Prawnych Spółka partnerska